tse onaylı oto ekspertiz ümraniye

TSE Belgeli Oto Ekspertiz

Pilot Garage Ümraniye Kadosan şubesi olarak TSE belgeli oto ekspertiz raporu İstanbul Ümraniye, Sancaktepe, Ataşehir ve Çekmeköy ilçelerine yakın lokasyonumuzla bölgedeki garantili ve sigortalı oto ekspertiz ihtiyacını karşılamak üzere hizmet vermekteyiz. TSE onaylı oto ekspertiz raporlarımızı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip ustalarımız tarafından oluşturulmaktadır.

TSE belgeli oto ekspertiz raporu araç alım satımında noterlerin sıklıkla sordukları bilgiler arasındadır.

TSE onaylı oto ekspertiz raporu alıcıyı birçok olumsuz durumla karşılaşmasından korumaktadır.

Birçok banka kredi ile araç alımı durumunda TSE onaylı oto ekspertiz raporu talep etmektedir.

TSE belgeli araç ekspertiz raporu veren oto ekspertiz firmaları TSE Hizmet yeterlilik belgesi alabilmek için birçok farklı kriteri sağlaması gerekmektedir.

TSE standartlarında oto ekspertiz raporu düzenlenebilmesi için işletmenin kullanmış olduğu tüm teknik ekipmanların kalibrasyon testlerinden geçmesi ve bunun akredite test firması tarafından 1 yıl süre ile onaylanması gerekmektedir.

TSE belgeli oto ekspertiz firması olabilmek için temel olarak 2 süreçten geçilmesi gerekmektedir.

TSE onaylı oto ekspertiz raporu düzenleyebilmek için ilk olarak kullanılan tüm teknik ekipmanın TSE Hizmet Yetki Belgesi (TSE HYB) şartlarına sahip olduğu kalibrasyon testleri ile tespit edilmektedir. TSE onayı olan oto ekspertiz firmaları 1 yıl geçerlilikte tüm ekipmanları garanti altına alınmış olmaktadır.

TSE Belgeli Onaylı Oto Ekspertiz raporu Ümraniye ve yakın ilçelerine hizmet vermektedir.

TSE geçerli ve onaylı oto ekspertiz raporu birçok banka tarafından ikinci el alım satım durumunda sorulmaktadır.

TSE geçerli oto ekspertiz firmaları bu onay belgesini aldıktan sonra ikinci aşama TSE HYB (TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi)  sürecine girmektedir.

TSE onaylı oto ekspertiz raporu verebilmek için ikinci aşamada hizmet verilen dükkanın fiziki olarak ve yasal belgelerinin tamamlanması gerekmektedir.

TSE’si olan oto ekspertiz firmalarının müşteri bekleme alanları, personel giyinme soyunma alanları, yönetim ofisi, tüm iş güvenliği süreçlerinin tam, işyeri aydınlatma, işyeri sigortası, işyeri gürültü raporu, çalışanların sağlık raporu gibi birçok önemli belgeleri olmak zorundadır.

TSE belgeli oto ekspertiz firması olabilmek için ustaların Mesleki Yeterlilik Belgeleri MYB kurumu tarafından girdikleri sınavlar sonucunda verilmektedir.

Tüm bu süreçleri geçen firmalar TSE belgeli ve onaylı oto ekspertiz firmaları TSE onaylı oto ekspertiz raporu vermeye hak kazanmaktadır.

Pilot Garage Ümraniye Kadosan şubesi olarak TSE onaylı oto ekspertiz raporu İstanbul Ümraniye, Sancaktepe, Ataşehir ve Çekmeköy ilçelerine yakın lokasyonumuzla bölgedeki garantili ve sigortalı oto ekspertiz ihtiyacını karşılamak üzere müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

TSE Belgeli Onaylı Oto Ekspertiz raporu Ümraniye olarak güvenle oluşturulmaktadır.