Sıkça Sorulan Sorular

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz hizmeti; sadece ikinci el araçları kapsamamakla birlikte sıfır araçlar da dahil olmak üzere aracın tüm aksamlarının alanında uzmanlaşmış kişilerce ve son teknoloji cihazlarla incelenmesi, raporlanması işlemine oto ekspertiz denir.

Neden Ekspertiz Yaptırmalıyız?

Araç alıcıları, kendi bilgileri ve tecrübeleriyle ya da satıcının söylemlerine güvenerek aldığı araçlarda, alım sonrasında farklı mağduriyetler yaşamaktadır. Boya, kaporta ve motor kısımlarında meydana gelen hasarlar araç değerinin düşmesine yol açmaktadır. Bu şekilde bir mağduriyet oluşmaması için alanında uzman personeller tarafından, tarafsız ve güvenilir bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. İkinci el araç satın alırken güvenli bir şekilde araç alabilme imkânı veren ekspertiz hizmeti, satın alma sonrasında oluşabilecek problemleri, aracı satın almadan önce tespit edebilme avantajı sağlar. 

Araç Ekspertizi Kimler Tarafından Yapılır?

Araç Ekspertizi Kimler Tarafından Yapıldığı sorusu bize en çok sorulan sorulardan birisidir. Pilot Garage Oto Ekspertiz TSE-HYB Belgeli 160’ı aşkın şubesiyle sizlere kaliteli, tarafsız ve güvenilir hizmet sunmak için personel eğitimlerine ayrıca önem vermektedir. Pilot Garage Oto Ekspertiz şubelerinde hizmet veren tüm personellerin ekspertizle alakalı eğitimleri ve uzmanlık sertifikaları mevcuttur. Ayrıca şubelerimizde çalışmaya başlayacak olan personellere, Genel Merkez’de eğitim başlangıç eğitimi verilir, sonrasında yıl içinde belli periyodlarla güncelleme eğitimleri planlanır. 

Standart Bir Aracın Ekspertizi Ne kadar Zaman Alır?

Pilot Garage Oto Ekspertiz alanında sertifikalı uzman kadrosu ve son teknoloji araçlarıyla alım satım işlemi gerçekleştirilecek olan araç özenle yapılmaktadır. Standart bir aracın ekspertiz süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.

Ekspertiz Dışında Bir Yerde Araca Ekspertiz Yapılabilir mi?

Evet yapılabilir fakat biz bu uygulamayı önermiyoruz. Alanında uzman ve kurumsal bir ekspertiz firmasında aracınızın ekspertizini yaptırarak, ekspertiz raporu almanızı öneririz.

Her Marka ve Modelden Araca Ekspertiz Yapılıyor mu?

Pilot Garage Oto Ekspertiz’de uzman sertifikalı uzman ekibi ve son model ekspertiz makineleriyle her marka ve modele rahatlıkla ekspertiz yapılabilir.

 

Oto Ekspertiz Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Oto ekspertiz işleminin geçerlilik süresi seçilen paketlere göre 24 saat ve 3 ay 5000 km arasında değişmektedir.

 

 

#Ataşehir Oto ekspertiz, #çekmeköy oto ekspertiz, #Dudullu Oto Ekspertiz, #En İyi Oto Ekspertiz, #İkinci el alım satım, #minibüs oto ekspertiz, #Oto Ekspertiz, #Oto Ekspertiz Firmaları, #Oto Ekspertiz Fiyatları, #Oto Ekspertiz Tavsiye, #Oto Expertiz, #panelvan oto ekspertiz, #Sancaktepe Oto Ekspertiz, #Ticari Araç ekspertiz, #ticari oto ekspertiz, #Ümraniye Oto ekspertiz, #kamyon oto ekspertiz,# kamyonet oto ekspertiz